Nižší ceny elektřiny a zemního plynu

26. 1. 2016 Nižší ceny elektřiny a zemního plynu

Přestože ceny elektrické energie i zemního plynu v posledním roce na energetických burzách výrazně klesaly, neobjevil se tento výrazný pokles nákupních cen v ceníkových cenách dodavatelů. Především to platí pro ceny dominantních dodavatelů, kteří snižovali své ceníky pouze mírně, v některých případech však ve svůj prospěch upravili poplatky za odběrná místa a tím výsledné možné úspory svých klientů ještě snížili

Výhodou našich nabízených cen je právě reakce na okamžité ceny trhu a agregace poptávek.

S cenami zemního plynu jsme již dosáhli cenu komodity pod 600 Kč/MWh, u části dodavatelů na trhu lze nalézt ještě ceny pro klienty nad 900 Kč/MWh (u nejmenších odběrných míst dokonce nad 1.100 Kč/MWh).

Co se týká cen elektrické energie, zde dokážeme nabídnout klientům cenu komodity pod 1000 Kč/MWh; Ceníkové ceny se v některých platných produktech u dominantních dodavatelů pohybují i výrazněji nad 1.500,- Kč/MWh.

Jsou-li Vaše ceny vyšší, než námi vysoutěžené (platí pro více než 95% odběrných míst v ČR), poptejte nás a můžete ušetřit náklady na energie minimálně v řádech tisíců Kč za každé Vaše odběrné místo. Veškeré kroky spojené se změnou dodavatele a tím snížení Vašich nákladů za Vás zpracovává nový dodavatel. Pro Vás změna znamená „pouze“ výrazně nižší fakturu za elektřinu i zemní plyn v následném fakturačním období po změně dodavatele.

Využijte poklesů cen a snižte si velmi výrazně své náklady na energie.

Níže uvádíme pro doplnění informace o vývoji cen komodit elektrická energie a zemní plyn. Zde jsou zřejmé výrazné poklesy cen výše uvedených komodit.


Graf vývoje ceny elektrické energie za uplynulých 12 měsíců ukazuje pokles o přibližně 31%.


(Zdroj EEX CAL-17)


Graf vývoje ceny zemního plynu za uplynulých 12 měsíců ukazuje pokles o přibližně 33%.


(Zdroj EEX CAL-17)

Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a analýzu návštěvnosti, abychom Vám mohli nabídnout ještě lepší služby.

Další informace