Elektřina je nejdražší za posledních 6 let, dodavatelé zvedají ceny

13. 8. 2018 Elektřina je nejdražší za posledních 6 let, dodavatelé zvedají ceny

Cena elektrické energie na evropských velkoobchodních trzích od začátku letošního roku strmě roste. Výjimkou nebyl ani minulý měsíc, kdy se cena elektřiny pro následující rok na Pražské energetické burze PXE dostala na nejvyšší hodnoty od roku 2012.

Vysoké tržní ceny tak do svých ceníků promítla již řada dodavatelů. Velcí dodavatelé jako ČEZ či E.ON přistoupili ke zvýšení ceny již dříve v tomto roce, v posledních měsících a týdnech však začali zdražovat i menší dodavatelé, a to až o desítky procent. Další zdražování není vyloučeno, jelikož vyhlídky na výrazný pokles cen jsou v nedohlednu – většina odborníků naopak předpokládá další růst cen, který by zákazníci měli pocítit zejména v příštím roce.

Někteří dodavatelé prudký růst cen neustáli, jako například společnost One energy & One Mobile a.s., která přestala svým zákazníků, dodávat elektřinu a plyn již v březnu. Pokud ceny elektrické energie budou stoupat i nadále, může dojít k zániku dalších obchodníků, ať už vlivem jejich slučování do větších skupin či ukončením činnosti. S klesajícím počtem dodavatelů na českém trhu by tak klesala i míra konkurence, která je nezbytná pro zajištění férových cen pro odběratele.

Kontaktujte nás a my Vám s celou změnou dodavatele zdarma pomůžeme, tak aby byla snadná a bezproblémová. Získáte tak nejlepší možné ceny energií bez skrytých poplatků s garancí stanovených podmínek po celou dobu trvání smlouvy.

Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a analýzu návštěvnosti, abychom Vám mohli nabídnout ještě lepší služby.

Další informace