Nejistota na energetických burzách roste, případný rozpad německo-rakouské zóny může zahýbat s cenami

28. 4. 2017 Nejistota na energetických burzách roste, případný rozpad německo-rakouské zóny může zahýbat s cenami

Evropská energetická burza (EEX) v tomto týdnu přestavila novou produktovou řadu Phelix DE, která má obchodníkům umožnit obchodovat s elektrickou energií v regionu Německa. Burza se tak připravuje na případné rozdělení společné obchodní zóny mezi Německem a Rakouskem.

Podle výkonného ředitele burzy EEX by rozštěpení cenové zóny s největší likviditou v Evropě pravděpodobně vedlo k poklesu likvidity a nárůstu cen za dodávku elektrické energie.

Zrušení společné zóny není v zájmu zejména Bavorska a Rakouska, pro které by s velkou pravděpodobností znamenalo vyšší ceny elektrické energie. Podobný dopad na ceny by však tyto změny mohly mít i na okolních trzích.

Probíhající diskuze o možném rozdělení společné cenové zóny tak vedou k narůstající nejistotě na trhu. Zavedením dlouhodobých kontraktů pro německou oblast k již současným produktům v rámci společné obchodní zóny tak EEX hodlá obchodníkům nabídnout možnost zajistit se proti budoucím rizikům, ať už bude rozhodnutí ohledně osudu společné zóny jakékoliv.

Kontaktujte nás a my Vám s celou změnou zdarma pomůžeme, tak aby byla snadná a bezproblémová. Získáte tak nejlepší možné ceny energií bez skrytých poplatků s garancí stanovených podmínek po celou dobu trvání smlouvy.

Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a analýzu návštěvnosti, abychom Vám mohli nabídnout ještě lepší služby.

Další informace