Jak fungují energetické aukce

Aukční ceny nabízíme všem klientům - bez rozdílu – každý klient je pro nás VIP – jak z hlediska nabízené ceny tak přístupu k němu. Právě díky našim energetickým aukcím lze získat nejnižší ceny elektřiny i plynu.

Těchto, pro klienty velice zajímavých cen dosahujeme především díky těmto 3 krokům:

  1. agregaci poptávek,
  2. monitoringu energetického trhu,
  3. soutěži o agregovanou poptávku.

Jak tedy energetické aukce fungují?

V první fázi zajišťujeme pro budoucího dodavatele (vítěze aukce) portfolio, které pro něj bude co možná nejatraktivnější – agregace poptávek. V průběhu celého roku neustále sledujeme pohyb ceny elektřiny a plynu na burzách, informace o obou komoditách a objemy, které jsou v čase na trhu nabízeny a poptávány – na tyto podněty operativně reagujeme soutěží dodavatelů o agregovanou poptávku. Tento průběh je u většiny konkurenčních společností jediným nástrojem, který je využívaný.

Náš tým analytiků neustále sleduje trh, pružně reaguje na výkyvy ceny dané komodity, komunikuje s partnery a na základě vyhodnocení situace zajišťuje v čase nejvhodnější postupy pro zajištění nejnižších cen vás – našich klientů.

Možností zajištění nižších cen je více a je nutno je správně zvolit, a to především v době, kdy dochází k výrazným měsíčním, týdenním i denním pohybům ceny komodity na trzích.

Lze též například postupovat opačně v případě náhlých propadů cen komodit a v první fázi vyaukčnit objem pro budoucí klienty v době, kdy je cena komodity zajímavá a dodatečně získané portfolio naplnit klienty, kteří mají zájem o předem stanovené ceny – nastavené garantované ceníky, které jsou výrazně nižší, než nejlepší ceníky dodavatelů na energetickém trhu.

Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a analýzu návštěvnosti, abychom Vám mohli nabídnout ještě lepší služby.

Další informace